Najnowsze wpisy

Jak wyczyścić dywan?

Jak wyczyścić dywan?

Dywan to doskonały pomysł pozwalający na odświeżenie wnętrza. Odpowiednio dobrany stanowi ważny element wystroju, niejednokrotnie zwracając uwagę swoją kolorystyką, wzorem czy zastosowanym typem włókien. Niestety, posiadanie go wiąże się również z pamiętaniem o regularnym utrzymaniu w czystości. Niejednokrotnie nie jest to łatwym zadaniem z uwagi na chociażby strukturę pokrycia, czy obecność dzieci w domu. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów, jak czyścić dywan. Zapraszamy do lektury!

Usuwanie plam wodą mineralną – najprostszy sposób na usunięcie świeżych i delkikatnych plam. Zanim sięgniesz po bardziej skomplikowane metody lub profesjonalne środki, pamiętaj, że niekiedy przy bagatelnych plamkach czysta woda poradzi sobie wystarczająco dobrze.Czyszczenie dywanu octem

Ma swoje miejsce w każdym domu i jest używany do wielu rzeczy, w tym...no właśnie – do usuwania plam na dywanie. Ten działający domowy sposób pozwoli zaoszczędzić Ci czasu, nerwów i pięniedzy – specjalnie preparaty dostępne w sklepach z chemią są niekiedy drogie, a co gorsza, nie zawsze przyniosą oczekiwany przez nas efekt. Aby usunąć lekkie i średnie plamy użyj roztworu soli w occie w stosunku około 2 łyżek soli na pół szklanki octu. Przetarcie plamy gąbką nasączoną w/w roztworem powinno ją usunąć. W zależności od wielkości plamy oraz składającej się na nią substancji czynność szorowania można powtórzyć.Jak usunąć wosk z dywanu?

Ci, którzy mają już za sobą przygody z usuwaniem wosku z dywanu wiedzą, jaki jest to ciężki orzech do zgryzienia. Uspokajamy – mamy na to sposób! Na wylany wosk na dywanie połóż bibułę lub inny materiał (taki jak ręcznik papierowy), a następnie przyłóż rozgrzane do średniej temperatury żelazko. Po krótkiej chwili stopiony wosk wchłonie się w materiał. Tę czynność możesz powtórzyć, jeżeli nadal nie udało się usunąć całej substancji z powierzchni.Usuwanie gumy do żucia z dywanu

Pod lupę bierzemy kolejny ciężki przypadek. Jak usunąć gumę do żucia z dywanu? Bardzo prosto! Wystarczy, że do gumy przyłożysz kilka kostek lodu, przez co guma stwardnie, co pozwoli ją skruszyć. Po chwili nie ma ani śladu!Odświeżenie dywanu sodą oczyszczoną

Jest to pierwszorzędny oraz prosty pomysł jeżeli mówimy o praniu na sucho. Sodę oczyszczoną należy wysypać na dywan (ewentualnie można lekko wetrzeć w runo). Po kilku godzinach dokładnie odkurzyć. Soda oczyszczona znakomicie odświeży dywan.

Czyszczenie dywanów z tanie-dywanyPralnie dywanów

Niekiedy nasza plama nie będzie chciała opuścić naszego dywanu, nawet przy użyciu środków chemicznych czy niezawodnych sposobów domowych. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zawsze istnieje możliwość uszkodzenia dywanu (odbarwienie lub uszkodzenie włókien albo ślad po substancji, której użyliśmy). Jeżeli wiemy, że powstałe zabrudzenie będzie niezwykle ciężkie do usunięcia przez nas samych, a dodatkowo martwimy się o nasz dywan, możemy zdecydować się oddać go do pralni dywanów, których jest mnóstwo, a ceny często przystępne. Tam profesjonaliści odpowiednio się nim zaopiekują.Co zrobić, aby dywan pozostał czysty na dłużej?

Zamiast martwić się, czy nieszczęsna plama na naszym dywanie postanowi zagościć tam na dłużej (lub w najgorszym przypadku na zawsze!), można stosować kilka naszych porad i zapobiec dalszym problemom.

Przede wszystkim, pamiętaj o jak najszybszym usuwaniu powstałych plam. Nie dopuszczaj do wniknięcia plamy głęboko w dywan. Czym szybciej przystąpisz do usuwania plamy z dywanu, tym łatwiej będzie Ci ją usunąć i tym mniejsze prawdopodobieństwo jest, że zostanie po niej trwały ślad.

Usuwaj plamy od krawędzi do jej środka. Zapobiegniesz w ten sposób rozniesieniu plamy na dalszą część.

Jeżeli decydujesz się na pranie na mokro, pamiętaj, aby jak najszybciej wysuszyć dywan. Dobrym pomysłem jest wyniesienie go na zewnątrz (o ile jest w miarę ciepło, a samo wyniesienie nie sprawi Ci bardzo dużego problemu). W większości przypadków (sprawa niekiedy komplikuje się przy dywanach shaggy z powodu bardzo grubego i wysokiego runa) wystarczy pozostawienie dywanu czy chodnika w pomieszczeniu.

Staraj się regularnie odkurzać dywan. Zalecane jest też trzepanie (jeżeli dywan można w miarę łatwy sposób wynieść z pokoju). Dzięki temu usuniesz z niego wszystkie śmieci, a dodatkowo zapobiegniesz coraz głębszemu wnikaniu kurzu i brudu w tkaninę.

Czyszczenie dywanuPosumowanie

Jak dowiedzieliśmy się z artykułu, pranie i samo utrzymanie czystości dywanów i chodników nie musi być trudne. W większości przypadków domowe sposoby naszych babć wystarczą, a jeżeli to za mało, możemy zdecydować się na oddanie go do profesjonalnej pralni dywanów. Z najważniejszych zasad przypomnimy jeszcze o częstej pielęgnacji naszych furtrzaków – mowa o odkurzaniu lub trzepaniu. My dziękujemy za lekturę i mamy nadzieję, że dawka przekazanej przez nas wiedzy będzie dla Was przydatna! Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu internetowego z dywanami i chodnikami – tanie-dywany.pl!

Dodano w: Default category

Zostaw komentarz

Zgoda na pliki cookie