Najnowsze wpisy

Jaki dywan wybrać?

Wybór dywanu oraz jego dopasowanie do odpowiedniego wnętrza wydaje się być czymś bardzo prostym i naturalnym. Jednak, jak się okazuje, nawet bardzo kreatywne osoby mogą mieć problem z doborem tego jakże ważnego elementu dekoracji wnętrza. Pomimo tego, że latające dywany to technologia bardzo odległa naszym czasom, to nic nie potrafi dodać miękkości i przytulności do pomieszczenia jak dobrze dobrany dywan. Pamiętajmy o tym podczas dobierania elementów dekoracji wnętrza.

Jaki rozmiar dywanu?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyglądzie i dopasowaniu do otoczenia danego dywanu są jego gabaryty oraz włóknina, z jakiej jest wykonany (kolor, struktura, miękkość). Możesz sprawić, że twój dywan będzie wyróżniał się, nie poprzez wygląd czy też rzadko spotykany materiał, lecz również przez jego wielkość. W dużym pomieszczeniu warto przemyśleć wykorzystanie powierzchni podłogi, rozkładając na jej niemałej części dywan. Czasami wielkość robi różnicę. Pamiętajmy jednak o tym, że od drzwi wejściowych do pomieszczenia powinno znajdować się mniej więcej 1 metr odległości, gdyż tyle średnio wynosi szerokość drzwi wejściowych. W przypadku ich braku, jest jeszcze lepiej, gdyż można pozwolić sobie na rozciągnięcie tkaniny aż pod same kąty. Podczas projektowania wnętrza rozważmy taką sytuację, gdyż często w połączeniu z dobrym materiałem lub ciekawym wzorem, dywan potrafi skomponować się w bardzo oryginalną kompozycję, tworząc tym samym miłą, domową atmosferę. Co ciekawe, wzór, jaki dobierzemy na nasz materiał, może mieć funkcję wyznacznika terenu. W przypadku pokoju dla dzieci (sprawdź ofertę dywanów dziecięcych), może być to linia pokazująca miejsce do zabaw. Dywan można równie dobrze zamienić w mini zabawkę umieszczając na nim rzut na ulicę. Zabawa godzinami jak znalazł, przy czym również nie zapominamy o wystroju pomieszczenia, jak i funkcjach praktycznych (amortyzacja od upadków czy izolacja od podłogi).

Jeden duży czy kilka mniejszych dywanów?

To pytanie często pada podczas wyboru dywanu do wnętrza domu, jednak problematyczną kwestię można rozwiązać na wiele sposobów. Bardzo częstą aranżacją wnętrza jest połączenie średniej wielkości dywanu z dwoma fotelami oraz ławą. Ustawienie to jest popularne (bardzo klasyczne) i dzięki takiemu ułożeniu mamy wrażenie jakoby dywan był większy niż rzeczywiście jest. Wiele osób obawia się również o swoje panele podłogowe, gdyż umieszczane na nich sofy i krzesła mogą rysować podłoże, co w skutkach późniejszych może zmusić nas do wymiany paneli lub parkietu, co nie należy do najtańszych wydatków. Po co narażać się na koszty, skoro można zabezpieczyć podłogę poprzez jeden z oryginalnych dywanów. Nie dość, że pełnią funkcję ochronną, to jeszcze wyglądają wyśmienicie. Małe dywany czy też dywaniki idealnie sprawdzą się w miejscach konkretnie sprecyzowanych, czyli jako „podstawka” pod małą ławę, służącą do skromnych spotkań ze znajomymi. Mniejsze dywany mogą również służyć jako wolnostojąca podstawka pod nogi przy sofie czy fotelach. Świetnie sprawdzą się również w otoczeniu łóżka w sypialni. Warto zaczynać swój dzień od dotyku miękkiego dywanu i to tuż przy samym schodzeniu. Małe przytulne dywaniki będą nam się zawsze kojarzyły z odpoczynkiem i ze strefą komfortu.

Jaki dywan nowoczesny wybrać?

Jaki wygląd dywanu?

Kolorystyka oraz struktura samego dywanu to rzeczy, których złe dopasowanie może skutkować słabym designem pomieszczenia. Musimy pamiętać, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc postarajmy się o nie zadbać poprzez dobranie dobrze komponującego się z resztą pokoju dywanu. Kolorystyka pokrycia powinna bezpośrednio odnosić się do charakteru wnętrza, w jakim zamierzamy go umieścić. Im jaśniejsza barwa tym większe i przestronne wydaje się samo miejsce, w którym leży dywan. Jednak pamiętajmy, że to kolor ścian jest tutaj wyrocznią.

Oczywiście połączenia czarnego i białego, jako kolorów bardzo silnie kontrastujących jest oryginalne i może zrobić dobre wrażenie, lecz rozsądniejsze wydaje się być dobrać dywan do kolorystyki samego pokoju lub też rzeczy i mebli w nim się znajdujących. Ciemniejsze kolory dobierane są najczęściej do miejsc przytulnych i ciepłych jak np. sypialnia czy pokój do spotkań. Miejmy na uwadze to, że ciemniejszy dywan będzie zbierał tyle samo brudu, co jasny, ale w przeciwieństwie do niego, większość pozostanie do pewnego momentu niewidoczna. Jeśli zaś chodzi o wzory, nowoczesne wnętrze powinno posiadać równie awangardowe pokrycia (sprawdź dywany nowoczesne). Obecnie stosuje się bardzo często duże geometryczne wzory, połączone ze sobą, lub pomieszane w różne artystyczne kombinacje. Prostokątny dywan ubrany w mniejsze kwadraty lub np. trójkąty może być początkiem dobrze skomponowanej aranżacji wnętrza, lub wręcz przeciwnie (w zależności od gustu), może z nim kontrastować, tak jak wspomnieliśmy wcześniej. Do nudnego pomieszczenia możemy również sprawić atrakcję w postaci dywanu z ciekawym malunkiem - może to pomóc, gdy będziemy chcieli przebić nudę i pustkę jaka panuje w danym miejscu. Na pewno znajdą państwo swój ulubiony wzór w ofercie sklepu internetowego Tanie-Dywany.pl.

Jaki dywan tradycyjny wybrać?

Jaki materiał dywanu?

W tradycyjnym salonie dobrze sprawdzi się model o niskim runie. Dywan ten będzie łatwy w czyszczeniu. Kupując wymarzony wariant, należy koniecznie zwrócić uwagę na jego gramaturę. Im wyższa, tym produkt będzie trwalszy i odporny na odkształcenia. Współcześnie ceni się m.in. dywany wykonane z polipropylenu (świetne dla alergików, posiadające doskonały stosunek jakości do ceny), wiskozy (lekkie i wytrzymałe). Nie możemy również zapomnieć o ostatnim krzyku mody – dywanach akrylowych. Na salonach brylują także dywany shaggy, o bardzo długim, miękkim włosiu. Wyglądają pięknie oraz robią wrażenie na domownikach, ale trzeba pamiętać, że długie włosie sięgające aż 50mm może być trudniejsze w odkurzaniu – tego typu dywany najlepiej jest trzepać. Jedną z ważniejszych rzeczy jest również gramatura samego dywanu, inaczej gęstość, określa ona ilość punktów na 1m 2 , czyli ilość „włosów” na metrze kwadratowym. Należy pamiętać również o grubości włosia dywanu - dywany optimal posiadają skręcone ze sobą nitki grubsze i cieńsze, przez co finalna ich grubość nie jest mała, efekt da się łatwo zobaczyć i wyczuć. Dla alergików najlepsze będą dywany polipropylenowe. Jest to doskonały wybór dla klientów szukających dobrej jakości dywanów w niskich cenach. Włókno PP jest również niesamowicie wytrzymałe – pokrycia te mogą być intensywnie używane przez długie lata. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwoli bezproblemowo wybrać odpowiedni dla naszego pomieszczenia.

Dobrze wybrany dywan to podstawa dobrego wyglądu wnętrz. Nie zapominajmy o tym i zawsze wybierajmy go rozsądnie, gdyż wiążemy się z nim na lata. Jak się okazuje nawet zwykły dywan potrafi stać się gwiazdą „rozświetlającą” nasze wnętrze. Może być nie tylko stylowy ale przytulny i nadający domowi ciepła i atmosfery. Takie i inne dywany znajdą Państwo w ofercie sklepu z dywanami Tanie-Dywany.pl!

Dodano w: Default category

Zostaw komentarz

Zgoda na pliki cookie